Košík

FAQ - najčastejšie otázky

FAQ – najčastejšie otázky

Než zdvihnete telefón alebo nám napíšete e-mail, aby ste sa nám položili otázku, skúste sa pozrieť, či odpoveď na ňu nenájdete tu:

1) Sú ceny vrátane DPH?

Áno, naše ceny sú vrátane DPH. Pri každom produkte uvádzame cenu bez DPH, ako aj cenu s DPH.

2) Koľko zaplatím za dopravu?

Pozrite sa do cenníka dopravného v našich obchodných podmienkach.

3) Zasielate na Slovensko?

Ano. Fakturácia je v eurách ani bez DPH.

4) Môžem si tovar dnes vyzdvihnúť osobne?

V sídle spoločnosti ADAPA s.r.o. nie je možné si vyzdvihnúť pneu, ani iné produkty. Neprevádzkujeme kamennú predajňu, nie je možné sa prísť na tovar pozrieť. 

 

5) Ako mám zaplatiť?

Nemáme radi platby predom, nechceme mať Vaše peniaze a až potom Vám tovar zaslať. Najlepší spôsob je poslať Vám pneu spedičnou firmou a Vy zaplatíte dobierku až pri predaní pneu. V tú chvíľu dostanete i potvrdenie o zaplatení dobierky a od nás následne daňový doklad.  

Dopravnej spoločnosti nie je možné platiť kartou.

6) Objednám a čo keď si to potom rozmyslím?

Pokiaľ tovar nepredáme spedičnej spoločnosti, nie je problém kedykoľvek objednávku zrušiť. Storno objednávky sa prevádza len písomne a to na e-maile: info@seznam-pneu.cz. Len uveďte číslo objednávky, ktorú chcete zrušit a je to. Nemusíte ani uvádzať dôvod.

Ale ak sme už pneumatiky predali spedičnej spoločnosti a sú na ceste k Vám, tak už nám vznikli náklady a bohužiaľ musíme toto spoločne riešiť. Pred objednávkou si preto, prosíme, riadne rozmyslite, či je všetko v poriadku. 

7) Ako spoznám, ktoré pneu alebo alu kolesa patria na moje auto?

Pozrite sa do veľkého TP, tam sú rozmery uvedené. Toto je najlepší spôsob ako zistiť, čo sa na Vaše vozidlo hodí. Nenechajte sa ovplyvniť susedom, kamarátom alebo predajcom, ktorý Vám bude tvrdiť, že i keď to tam nemáte napísane, bude sa Vám to tam hodiť. 

8) Je možné predsa len použiť iné rozmery ako mám uvedené v TP?

Áno, možné to je. Skutočne môžete použiť iné veľkosti a parametre alu kolies alebo pneumatík, než odporúča výrobca. Potrebujete na to len tzv. typový list, ktorý slúži ako podklad pre zápis do technického preukazu. 

9) Čo to je typový list?

Typový list je doklad, kde je uvedený konkrétny predávaný typ alu kolesa a hlavne typ vozidla, pre ktorý je určený. Na typovom liste ďalej nájdete odporúčané veľkosti pneumatík a hlavne číslo schválenia. Typový list sa dá použiť i len v elektronickej podobe, musí byž ale potvrdený dovozcom zaregistrovaným na Ministerstve Dopravy a predajcom. 

10) Kúpil som elektróny inde, môžete mi poslať typový list?

Takto to bohužiaľ nefunguje. Pokiaľ ste kolesá kúpil u nás, radi Vám aj spätne zaistíme typový list. Ale inak bohužiaľ musíte kontaktovať svojho predajcu. Typový list je totiž možné vystaviť len pri predaji. 

11) Alu kolesám moc nerozumiem, čo keď si objednám zle?

Ku každej objednávke alu kolies potrebujeme poznať presný typ Vášho vozidla, rok výroby a obsah motoru. Vo väčšine prípadov je v cene už i príslušenstvo, adaptéry a pod. Ak náhodou bude treba k alu kolesám niečo prikúpiť. Špeciálne príslušentsvo je hlavne potrebné pri alu kolesách Ronal, kde výrobca uvádza často iné značenie ako značenie ET alebo stredové diery a automatických úprav sa dosahuje cez adaptéry alebo vymedzovacie podložky. Toto všetko dodáme s objednanými alu kolesami automaticky.

 

12) Môžete mi napísať na fakturu len pneumatiky a počet kusov, neuvádzať rozmer a značku? 

Bohužiaľ, toto nie je možné, na daňovom doklade nie je možné meniť počet kusov, značku, antidatovať apod. Čo si u nás objednáte, to budete mať aj vyfaktúrované. Ďakujeme za pochopenie. 


Nenašli jste tu, čo ste potrebovali? Skúste sa pozrieť na konkrétne pneu, väčšina údajov vrátane dodania nájdete na stránkach. Pozrite sa tiež do našich obchodných podmienok, kde nájdete údaje o fakturácii, reklamácii, možnosti vrátenia tovaru. Prípadne sa pozrite do sekcie Zo sveta pneu, kde nájdete rôzne pneu aktualityy. Alebo nám napíšte e-mail a my Vám Vašu otázku radi zodpovieme.

Prednostne nás, prosíme, kontaktujte e-mailom, je to najrýchlejšia forma komunikácie. Ďakujeme.

Kontaktujte nás

Potrebujete ďalšie informácie, konzultáciu odborníka, či pomoc pri výbere tovaru?

+420 530 331 612
Neslúži pre overovanie skladovej dostupnosti